Hakkımda

Uzman Diyetisyen Nurça Eda OĞUZ

izmir diyetisyen

1999 yılından bu yana Türkiye’de mevcut vakıf üniversiteleri içinde uzmanlaşmış ve yeterli akademik kadroya sahip ve özel olarak kurulan ilk “Beslenme ve Diyetetik Bölümü” olma özelliğini taşıyan tek bölüm olan Başkent Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümünden 2018 yılında onur öğrencisi olarak mezun oldum.

Bu dönemde çeşitli topluluklarda aktif üye olmanın yanı sıra görsel sanatlara duyduğum ilgi ile bölümümün logosunu ve ‘diyetisyen’ temalı tasarımlarımı oluşturdum.  

            2020 yılında Başkent Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nde tezli yüksek lisans eğitim programımı başarıyla tamamlayarak ‘Uzman’ unvanını aldım.

           Merkezi İngiltere’de bulunan BDA (İngiltere Diyetisyenler Birliği)’nin oluşturduğu Sports and Exercise Nutrition Register, Avrupa Birliği ile akredite, dünyanın 56 ülkesinde geçerli EREPS ( European Register of Exercise Professionals) onaylı,  dünyada Beslenme ve Diyetetik’ te standartları ve yetkinlikleri belirleyen en üst kurum olan Commission on Dietetic Registration tarafından akredite ‘Uluslararası Sporcu Beslenmesi Uzmanı’ unvanına sahibim.

Tecrübelerim ; 

Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi pediatri kliniği, 
Ankara Başkent Hastanesi nütrisyon, ayaktan poliklinik ve yetişkin hasta kliniği,
Özel Ankara Güven Hastanesi yetişkin hasta kliniği,
Yıldız Yemek Kurumu toplu beslenme sistemleri,
Gebze Medical Park nütrisyon, poliklinik,
Ege Üniversitesi Tıp  Fakültesi Hastanesi Endokrinoloji Ana Bilim Dalı yetişkin hasta kliniği ve ayaktan poliklinik hizmetlerinde bulundum.

Kazandığım deneyim ve tecrübelerden sonra çalışma hayatıma Eylül 2018′ de Ankara Özel Güven Hastanesi‘nde klinik diyetisyen olarak başlayıp Ankara Kuzu Effect Sports International ve Ankara Altınoran Sports International’da diyetisyen olarak görev aldım. Şu anda İzmir ve Ankara’da kendi ofislerimde online ve yüz yüze olarak hizmet vermeye devam etmekteyim. 

     Şimdiye dek José Ernesto Sosa gibi birçok profesyonel sporcuya danışmanlık vermiş olup çeşitli alanlarda hedefe yönelik olarak bireysel ve kurumsal danışmanlık ve eğitimler vermeye devam etmekteyim.

 Merak ettikleriniz sıkça sorulan sorular kısmından inceleyebilirsiniz. Özel diyet programlarımız hakkında detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz

İzmir Uzman Diyetisyen